u których ryzyko chorób serca, zawałów, wylewów jest największe. Kardiolog to także lekarz, który dba o profilaktykę, gdyż w dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma problemy ze zdrowiem także w bardzo młodym wieku. Trzeba mieć tego świadomość, po prostu zdawać sobie z tego sprawę i regularnie się badać. Kardiolog pomoże, doradzi, zleci odpowiednie badania i przyczyni się do poprawy jakości zdrowia i utrzymania organizmu we właściwej formie przez długi czas.
W XX wieku choroby sercowo-naczyniowe znacznie
W XX wieku choroby sercowo-naczyniowe znacznie zyskały na znaczeniu. Na początku wieku były przyczyną mniej niż 10% zgonów na świecie, pod koniec – mniej niż 50% w krajach uprzemysłowionych i 25% w krajach rozwijających się. Tę zmianę często tłumaczono raczej rzadszym występowaniem chorób infekcyjnych i niedoboru żywności, niż przeciętną długością życia. Wzrost przeciętnej długości życia – np. w USA: z ok. 49 lat w 1900 do ok. 76 lat w 2000 – może częściowo tłumaczyć wyższą zapadalność na i śmiertelność z powodu chorób sercowo-naczyniowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog
Regularne badania u kardiologa
W dzisiejszych czasach bardzo dużo mówi się o konieczności regularnych wizyt u kardiologa. Specjaliści podkreślają, że kardiolog to nie jest tylko lekarz dla starszych osób. Choroby serca, jeśli nie są wrodzone pojawiają się przez całe życie człowieka. Dzisiejszy tryb życia wielu osób – siedząca praca, mała aktywność fizyczna, zwiększona ilość spożywanego alkoholu w połączeniu z kiepską dietą powoduje, że coraz młodsze osoby mają poważne problemy ze swoim organizmem. To dlatego warto regularnie chodzić do kardiologa. Badać się zgodnie z zaleceniami specjalistów w odpowiednich odstępach czasu. To kluczowe dla utrzymania formy i organizmu w dobrym stanie.